• barak invest

סיכום עולמי בשווקים

15-21 לספטמבר 2019

ישראל

 • מדד המחירים לצרכן עלה ב-0.2% בחודש אוגוסט, בהתאם לציפיות האנליסטים. בנוסף, הלמ"ס מדווח כי העלייה בתוצר המקומי הגולמי נותרה ברבעון השני של 2019 על שיעור שנתי של 1% בלבד. מדובר בירידה בקצב הצמיחה של המשק אשר נובעת בעיקרה מירידה בהוצאה לצריכה הפרטית.

 • ועדת הבחירות המרכזית פרסמה את תוצאות הבחירות לכנסת ה-22. מפלגת כחול לבן בראשות בני גנץ קיבלה 33 מנדטים ואחריה הליכוד עם 31 מנדטים. המגעים בין המפלגות יחלו בשבוע הבא.

 • במשרד האוצר ינסו לקדם את העלאת גיל הפרישה לנשים מיד עם כינון הכנסת החדשה. על פי המתווה, גיל הפרישה יועלה בקצב של 3-4 חודשים בשנה, כך שבעוד 11 שנים יגיע ל-65.


מדדים מובילים בישראל


ארה"ב

 • הבנק הפדרלי הוריד את הריבית בארה"ב ב-0.25% לטווח של 1.75%-2%, וזאת בהמשך להורדת ריבית שבוצעה בחודש יולי האחרון. מדובר בפעם השנייה בה הפד מוריד ריבית מאז המשבר הפיננסי של 2008. הנגיד פאוול אף רמז על תוכנית רכישות חדשה, אך לא ציין מתי היא תושק. מדדי המניות ננעלו ביציבות וללא שינויים מהותיים.

 • ענקית המשלוחים האמריקנית, פדקס, פרסמה דו"חות חלשים לרבעון האחרון, כאשר במקביל החברה הורידה את התחזיות להמשך השנה. בנוסף, חברת WE-WORK , שהערכת השווי שלה צנחה בשבועות האחרונים, מסרה כי תשלים את הנפקתה הראשונה לציבור עד סוף השנה, ובכך מאותתת כי תדחה את ההנפקה שהייתה אמורה להתבצע החודש.


מדדים מובילים בארה"ב
שאר העולם

 • המשלחת הסינית לניהול המשא ומתן עם ארה"ב בנושא מלחמת הסחר ביטלה את הביקור המתוכנן שלה במונטנה ונציגיה צפויים לחזור מוקדם מהצפוי לסין. כמו-כן, התפוקה התעשייתית בסין עלתה ב-4.4% באוגוסט, הרמה הנמוכה ביותר מאז 2002 .

 • באירופה פורסמו נתונים שמצביעים על ירידה של 8.4% במכירות רכב. מתחילת השנה נרשמה ירידה של 3.2% במדינות האיחוד האירופי. בנוסף, הליש"ט נחלש לאחר שבבריטניה פורסמו נתוני אינפלציה חלשים מהצפוי .

 • הבנק המרכזי של יפן השאיר את הריבית ברמה של מינוס 0.1% ושב על התחייבותו לשמור על ריביות נמוכות לפחות עד לשנה הבאה.

מטבעות וסחורות38 צפיות0תגובות
 • Facebook Social Icon
 • Instagram Social Icon
 • LinkedIn Social Icon
 • Twitter Social Icon

מוקד טלפוני לשירותכם*

 

פרסום זה אינו מהווה תחליף לשיווק השקעות כהגדרת המונח בחוק הסדרת העסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, התשנ"ה-1995 (להלן: "החוק" או "חוק הייעוץ") בידי בעל רישיון, על פי דין המתחשב בצרכים ובנתונים הייחודיים של כל אדם. אין באמור לעיל משום ייעוץ ו/או הצעה ו/או שידול ו/או הזמנה לרכוש (או למכור) את ניירות הערך ו/ או נכסים הפיננסים העשויים להיות נזכרים באתר ואין להסתמך על האמור לצורך ביצוע עסקאות כלשהן מכל מין וסוג שהוא. ברק בית השקעות (אינווסט) בע"מ (להלן: "ברק") משמשת כמנהל השקעות חיצוני לקרנות נאמנות שבניהול מנהל הקרן איילון קרנות נאמנות בע"מ - (להלן: "מנהל הקרן"). יובהר, כי אין באמור באתר כדי להוות הצעה לרכישת יחידות בקרנות. רכישת היחידות בקרנות היא רק בהסתמך על תשקיף הקרנות שבתוקף במועד הרכישה והדיווחים המידיים. אין לראות באמור באתר התחייבות להשגת תשואה כלשהי בעתיד. אין בתשואת הקרנות בעבר כדי להבטיח תשואה דומה בעתיד. 0- ללא חשיפה למניות 1- עד 10% חשיפה למניות בערך מוחלט 2- עד 30% חשיפה למניות בערך מוחלט 3- עד 50% חשיפה למניות בערך מוחלט  4- עד 120% חשיפה למניות בערך מוחלט. 5- עד 200% חשיפה למניות בערך מוחלט 6- מעל 200% חשיפה למניות בערך מוחלט. 0 – ללא חשיפה למט"ח A- עד 10% חשיפה למט"ח בערך מוחלט B- עד 30% חשיפה למט"ח בערך מוחלט  C- עד 50% חשיפה למט"ח בערך מוחלט   D - עד 120% חשיפה למט"ח בערך מוחלט E- עד 200% חשיפה למט"ח בערך מוחלט F- חשיפה למט"ח מעל 200% בערך מוחלט.  *מספר הטלפון הוא של ברק (אינווסט) בע"מ המשמשת כמנהל השקעות חיצוני לקרנות נאמנות בחברת איילון קרנות נאמנות בע"מ.