• ברק בית השקעות

סיכום עולמי בשווקים

עודכן ב: 22 ספט 2019

25-31 לאוגוסט 2019

ישראל

 • אחוז האבטלה בחודש יולי 2019 ירד ל- 3.7% ושיעור התעסוקה בקרב בני הנוער 25-64 נאמד ב-77% בחודש יולי. בנוסף, בהק ישראל הותיר את הריבית ללא שינוי ברמה של 0.25%, זאת לאחר ששני מדדי המחירים לצרכן האחרונים היו נמוכים משמעותית מהצפוי והשקל הוסיף להתחזק מול הדולר.

 • חברת המדדים פוטסי מסרה שמדינת ישראל ממשיכה לעמוד בתנאים הדרושים להצטרפותה למדד האג"ח העולמי בחודש ספטמבר. כניסת ישראל למדד עשויה לייצר ביקושים של מיליארדי דולרים לאג"ח המקומיות ולהשפיע על מגמת הייסוף בשקל. במקביל, חברת דירוג האשראי הבינלאומית, פיץ', אישררה את דירוג האשראי של ישראל ברמה של A+ וציינה את הצמיחה החזקה של המשק.

 • דירקטוריון בנק לאומי אישר את המינוי של חנן פרידמן לתפקיד המנכ"ל במקומה של רקפת רוסק-עמינח. מדובר במינוי פנימי של עובד מתוך הבנק, וזאת בניגוד לבנק הפועלים, שם נכנס מועמד חיצוני, דב קוטלר, לתפקיד המנכ"ל החדש והוביל לגל נטישות בכירים. האחרון לעזוב הינו עופר קורן, המשנה למנכ"ל והממונה על החטיבה הפיננסית.

מדדים מובילים בישראל


ארה"ב

 • פסיקות תקדימיות בפרשת משככי הכאבים הנרקוטיים שמסעירה את ארה"ב. ג'ונסון אנד ג'ונסון תשלם קנס של 572 מיליון דולר (קנס נמוך מהתחזיות בוול סטריט). בנוסף, משפחת סאקלר תוותר על הבעלות ביצרנית הענק של משככי הכאבים, פרדו פארמה, ותשלם 12 מיליארד דולר (מהם 3 מיליארד מכיסה הפרטי) לטובת הסדרת התביעות נגדה. נציין כי המגיפה גרמה למוות ממנת יתר של 400 אלף אמריקאים בין השנים 1996 ל-2017.

 • שר האוצר האמריקאי, סטיב מנוצ'ין, מתח ביקורת על סין ועל התנהלות הסחר הלא הוגנת שלה. מנוצ'ין אמר כי "אין לנו סחר חופשי עמם. יש להם גישה חופשית לשווקים שלנו, להשקעות שלנו, לחברות שלנו, ולנו אין. יש סיבה לכך שאנחנו נמצאים במצב הזה מול סין. אם סין תסכים ליחסים הוגנים ומאוזנים, נחתום על ההסכם בשנייה".

שאר העולם

 • בגוש היורו - כלכלת גרמניה רשמה צמיחה שלילית ברבעון השני של השנה בשל היחלשות הייצוא. כמו-כן, ראש הממשלה הבריטי, בוריס ג'ונסון, פועל להארכת פגרת הפרלמנט, מהלך אשר יקל על ביצוע ברקזיט ללא הסכם. בעקבות הדיווח, הפאונד ירד בחדות מול הדולר.

 • ממשלת הודו תקבל 1.76 טריליון רופי (24.4 מיליארד דולר) מהבנק המרכזי של המדינה, סכום שבו תשתמש כדי לצמצם את ההלוואות ולהוון מחדש את הבנקים על מנת לעודד את הצמיחה. ההעברה מגיעה על רקע האטה בצמיחה של הודו לקצב המתון ביותר מזה חמש שנים.

Saved

33 צפיות1 תגובות
 • Facebook Social Icon
 • Instagram Social Icon
 • LinkedIn Social Icon
 • Twitter Social Icon

מוקד טלפוני לשירותכם*

 

פרסום זה אינו מהווה תחליף לשיווק השקעות כהגדרת המונח בחוק הסדרת העסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, התשנ"ה-1995 (להלן: "החוק" או "חוק הייעוץ") בידי בעל רישיון, על פי דין המתחשב בצרכים ובנתונים הייחודיים של כל אדם. אין באמור לעיל משום ייעוץ ו/או הצעה ו/או שידול ו/או הזמנה לרכוש (או למכור) את ניירות הערך ו/ או נכסים הפיננסים העשויים להיות נזכרים באתר ואין להסתמך על האמור לצורך ביצוע עסקאות כלשהן מכל מין וסוג שהוא. ברק בית השקעות (אינווסט) בע"מ (להלן: "ברק") משמשת כמנהל השקעות חיצוני לקרנות נאמנות שבניהול מנהל הקרן איילון קרנות נאמנות בע"מ - (להלן: "מנהל הקרן"). יובהר, כי אין באמור באתר כדי להוות הצעה לרכישת יחידות בקרנות. רכישת היחידות בקרנות היא רק בהסתמך על תשקיף הקרנות שבתוקף במועד הרכישה והדיווחים המידיים. אין לראות באמור באתר התחייבות להשגת תשואה כלשהי בעתיד. אין בתשואת הקרנות בעבר כדי להבטיח תשואה דומה בעתיד. 0- ללא חשיפה למניות 1- עד 10% חשיפה למניות בערך מוחלט 2- עד 30% חשיפה למניות בערך מוחלט 3- עד 50% חשיפה למניות בערך מוחלט  4- עד 120% חשיפה למניות בערך מוחלט. 5- עד 200% חשיפה למניות בערך מוחלט 6- מעל 200% חשיפה למניות בערך מוחלט. 0 – ללא חשיפה למט"ח A- עד 10% חשיפה למט"ח בערך מוחלט B- עד 30% חשיפה למט"ח בערך מוחלט  C- עד 50% חשיפה למט"ח בערך מוחלט   D - עד 120% חשיפה למט"ח בערך מוחלט E- עד 200% חשיפה למט"ח בערך מוחלט F- חשיפה למט"ח מעל 200% בערך מוחלט.  *מספר הטלפון הוא של ברק (אינווסט) בע"מ המשמשת כמנהל השקעות חיצוני לקרנות נאמנות בחברת איילון קרנות נאמנות בע"מ.