• barak invest

סיכום עולמי בשווקים

24-30 בנובמבר 2019

ישראל

 • בנק ישראל הותיר את הריבית ללא שינוי, ברמה של 0.25%. כמו כן, הבנק ביצע רכישה מאסיבית של דולרים בשוק על מנת להחליש את השקל ולמתן את ההשפעה מהחלטת הריבית.

 • שיעור האבטלה המשיך לרדת בחודש אוקטובר לשפל של 3.4% מכוח העבודה. מדובר בנתון שנרשם בפעם האחרונה בשנת 1978. יחד עם זאת, ישנו חשש מעלייה באבטלה לאור הירידה בחודשים אוגוסט-אוקטובר במספר המשרות הפנויות במשק. מדובר בחודש שלישי ברציפות של ירידה, שמשמעותה ירידה בביקוש לעובדים מצד המעסיקים.

 • בית הדין לתחרות אישר את מיזוג בנק מזרחי-טפחות עם בנק איגוד. בכך נסללה הדרך למיזוג הגדול הראשון של תחום הבנקאות מזה שנים, זאת לאחר שלפני כשנה וחצי פסלה רשות ההגבלים את המיזוג. בעקבות ההודעה, נסקה מניית איגוד ב-15% ומניית מזרחי ב-4%.


מדדים מובילים בישראל


ארה"ב

 • נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, חתם על חוק "הדמוקרטיה וזכויות האדם בהונג קונג", במהלך שעלול להחריף את מלחמת הסחר. הצעד מגיע לאחר שבבחירות שנערכו השבוע בהונג קונג, מספר שיא של מצביעים למועצת העיר הכריעו לטובת המפגינים כשנציגים פרו דמוקרטים כבשו 90% מהמקומות במועצה. המהלך הגביר את החששות ממלחמת הסחר לאחר שהממשל בסין יצא נגד החלטתו של טראמפ והאשים אותו ב-"כוונות מרושעות".

 • התוצר הגולמי בארה"ב צמח בקצב שנתי של כ-2.1% במהלך הרבעון השלישי. הנתון תוקן כלפי מעלה לעומת כ-1.9% בקריאה הראשונית. כמו כן, נרשם גידול בהוצאות הצרכנים באוקטובר, זה החודש השמיני ברציפות.

מדדים מובילים בארה"ב


שאר העולם

 • קרן המטבע הבינלאומית הורידה את תחזית הצמיחה של יפן. קרן המטבע חוזה כי כלכלת יפן תצמח ב-2019 ב-0.8%, ירידה של 0.1% לעומת התחזית הקודמת. בנוסף, הקרן קוראת לממשלה שלא לצמצם את ההוצאות הציבוריות. במקביל, נגיד הבנק המרכזי של דרום קוריאה טען כי מדינתו נמצאת בשפל כלכלי, והנמיך את תחזית הצמיחה ב-0.2%, לעומת תחזיות קודמות של הבנק.

 • מדד הביטחון הכלכלי של הנציבות האירופית עלה במפתיע, והצביע על שיפור במגזרים מתחום התעשייה, השירותים, הצרכנות והקמעונאות. עוד דווח כי מדד מחירי הדיור בבריטניה קפץ ב-0.5% בנובמבר, לאחר חודשים של דשדוש מחירים בעקבות חוסר הוודאות הפוליטית במדינה.

 • הנפט ירד השבוע כ-2.8% על רקע התפטרותו של ראש ממשלת עירק, והפגישה הקרובה של אופ"ק, בה יוחלט על העמדה לגבי קצב התפוקה היומי.


מטבעות וסחורות


13 צפיות0תגובות
 • Facebook Social Icon
 • Instagram Social Icon
 • LinkedIn Social Icon
 • Twitter Social Icon

מוקד טלפוני לשירותכם*

 

פרסום זה אינו מהווה תחליף לשיווק השקעות כהגדרת המונח בחוק הסדרת העסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, התשנ"ה-1995 (להלן: "החוק" או "חוק הייעוץ") בידי בעל רישיון, על פי דין המתחשב בצרכים ובנתונים הייחודיים של כל אדם. אין באמור לעיל משום ייעוץ ו/או הצעה ו/או שידול ו/או הזמנה לרכוש (או למכור) את ניירות הערך ו/ או נכסים הפיננסים העשויים להיות נזכרים באתר ואין להסתמך על האמור לצורך ביצוע עסקאות כלשהן מכל מין וסוג שהוא. ברק בית השקעות (אינווסט) בע"מ (להלן: "ברק") משמשת כמנהל השקעות חיצוני לקרנות נאמנות שבניהול מנהל הקרן איילון קרנות נאמנות בע"מ - (להלן: "מנהל הקרן"). יובהר, כי אין באמור באתר כדי להוות הצעה לרכישת יחידות בקרנות. רכישת היחידות בקרנות היא רק בהסתמך על תשקיף הקרנות שבתוקף במועד הרכישה והדיווחים המידיים. אין לראות באמור באתר התחייבות להשגת תשואה כלשהי בעתיד. אין בתשואת הקרנות בעבר כדי להבטיח תשואה דומה בעתיד. 0- ללא חשיפה למניות 1- עד 10% חשיפה למניות בערך מוחלט 2- עד 30% חשיפה למניות בערך מוחלט 3- עד 50% חשיפה למניות בערך מוחלט  4- עד 120% חשיפה למניות בערך מוחלט. 5- עד 200% חשיפה למניות בערך מוחלט 6- מעל 200% חשיפה למניות בערך מוחלט. 0 – ללא חשיפה למט"ח A- עד 10% חשיפה למט"ח בערך מוחלט B- עד 30% חשיפה למט"ח בערך מוחלט  C- עד 50% חשיפה למט"ח בערך מוחלט   D - עד 120% חשיפה למט"ח בערך מוחלט E- עד 200% חשיפה למט"ח בערך מוחלט F- חשיפה למט"ח מעל 200% בערך מוחלט.  *מספר הטלפון הוא של ברק (אינווסט) בע"מ המשמשת כמנהל השקעות חיצוני לקרנות נאמנות בחברת איילון קרנות נאמנות בע"מ.