• barak invest

סיכום עולמי בשווקים

1-7 בדצמבר 2019

ישראל

 • הגירעון הממשלתי המצטבר בינואר-נובמבר 2019 הסתכם ב-37.1 מיליארד שקלים, זינוק חד של 50% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. לפי משרד האוצר, מדובר ב-3.7% מהתמ"ג, גבוה משמעותית מהיעד השנתי שעומד על גירעון של 2.9% מהתמ"ג.

 • הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה דיווחה כי בחודש ספטמבר האחרון עמד השכר הממוצע של שכירים ישראלים במשק על 10,856 ש"ח בחודש, עלייה של 4.6% בהשוואה לחודש ספטמבר אשתקד. בראש טבלאות השכר נמצאים עובדי ההייטק עם שכר חודשי ממוצע של 22,249 ש"ח ברוטו. בנוסף, נרשמה עלייה של 4.1% במספר משרות השכיר במשק.

 • בנק ישראל פירסם השבוע טיוטה בנושא "יישום בנקאות פתוחה", שמטרתה להגביר תוך שנה את התחרות במערכת הבנקאית. במסגרת הרפורמה, הבנקים וחברות כרטיסי האשראי יחויבו לאפשר לגופים חיצוניים גישה לחשבון הלקוח, במטרה לסייע בהשוואת עלויות וקבלת שירותים פיננסיים ממגוון גופים.


מדדים מובילים בישראל


ארה"ב

 • דוח התעסוקה לחודש נובמבר ניפץ את התחזיות המוקדמות ואותת כי שוק התעסוקה בארה"ב נותר חזק במיוחד. הנתונים הצביעו על תוספת של 266 אלף משרות חדשות למשק האמריקאי, ושיעור אבטלה של 3.5% בלבד. מדובר ברמת אבטלה הנמוכה ביותר שנרשמה מאז 1969. ברקע לדיווחים החיוביים, מניות אפל ואלפבית (החברה האם של גוגל) נסגרו בשיאים חדשים.

 • המתחים בין ארה"ב לסין החריפו השבוע לאחר שבית הנבחרים האמריקאי העביר כמעט פה אחד חקיקה הקוראת להטיל סנקציות על בכירים בסין בשל רדיפת מיעוטים מוסלמים. הממשל בסין טוען כי מדובר בהתערבות בענייניו הפנימיים והזהיר כי ארה"ב תשלם מחיר על צעד זה.

מדדים מובילים בארה"ב


שאר העולם

 • המכירות הקמעונאיות בגוש היורו ירדו ב-0.6% בחודש באוקטובר, נתון שעשוי להצביע על האטה בביקוש המקומי לקראת פתיחת עונת החגים. במקביל, כריסטין לגארד, הנשיאה הנכנסת של הבנק המרכזי של אירופה, אמרה כי בתקופת כהונתה הבנק "יפעל בנחישות" לייצוב המחירים בגוש היורו.

 • קצב צמיחת הוצאות ההון של חברות סיניות ירד לרמתו הנמוכה ביותר מזה שלוש שנים. עוד דווח כי אנליסטים רבים צופים כי מגמת ההאטה בכלכלה הסינית תתעצם, לאור דבריו של נשיא ארה"ב שאמר כי ייתכן ועסקת הסחר עם סין תיחתם רק אחרי הבחירות לנשיאות בנובמבר 2020.

 • הנפט זינק השבוע לאחר שארגון אופ"ק ויצרניות הנפט שאינן חברות בארגון המליצו על קיצוץ תפוקה נוסף של 500 אלף חביות ליום.


מטבעות וסחורות


17 צפיות0תגובות
 • Facebook Social Icon
 • Instagram Social Icon
 • LinkedIn Social Icon
 • Twitter Social Icon

מוקד טלפוני לשירותכם*

 

פרסום זה אינו מהווה תחליף לשיווק השקעות כהגדרת המונח בחוק הסדרת העסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, התשנ"ה-1995 (להלן: "החוק" או "חוק הייעוץ") בידי בעל רישיון, על פי דין המתחשב בצרכים ובנתונים הייחודיים של כל אדם. אין באמור לעיל משום ייעוץ ו/או הצעה ו/או שידול ו/או הזמנה לרכוש (או למכור) את ניירות הערך ו/ או נכסים הפיננסים העשויים להיות נזכרים באתר ואין להסתמך על האמור לצורך ביצוע עסקאות כלשהן מכל מין וסוג שהוא. ברק בית השקעות (אינווסט) בע"מ (להלן: "ברק") משמשת כמנהל השקעות חיצוני לקרנות נאמנות שבניהול מנהל הקרן איילון קרנות נאמנות בע"מ - (להלן: "מנהל הקרן"). יובהר, כי אין באמור באתר כדי להוות הצעה לרכישת יחידות בקרנות. רכישת היחידות בקרנות היא רק בהסתמך על תשקיף הקרנות שבתוקף במועד הרכישה והדיווחים המידיים. אין לראות באמור באתר התחייבות להשגת תשואה כלשהי בעתיד. אין בתשואת הקרנות בעבר כדי להבטיח תשואה דומה בעתיד. 0- ללא חשיפה למניות 1- עד 10% חשיפה למניות בערך מוחלט 2- עד 30% חשיפה למניות בערך מוחלט 3- עד 50% חשיפה למניות בערך מוחלט  4- עד 120% חשיפה למניות בערך מוחלט. 5- עד 200% חשיפה למניות בערך מוחלט 6- מעל 200% חשיפה למניות בערך מוחלט. 0 – ללא חשיפה למט"ח A- עד 10% חשיפה למט"ח בערך מוחלט B- עד 30% חשיפה למט"ח בערך מוחלט  C- עד 50% חשיפה למט"ח בערך מוחלט   D - עד 120% חשיפה למט"ח בערך מוחלט E- עד 200% חשיפה למט"ח בערך מוחלט F- חשיפה למט"ח מעל 200% בערך מוחלט.  *מספר הטלפון הוא של ברק (אינווסט) בע"מ המשמשת כמנהל השקעות חיצוני לקרנות נאמנות בחברת איילון קרנות נאמנות בע"מ.