• barak invest

סיכום עולמי בשווקים

15-21 בדצמבר 2019

ישראל

 • משרד האוצר מתכנן רפורמה בשוק האג"ח המיועדות (הנפקות של אגרות חוב עם תשואה מובטחת וצמודת מדד של 4.86%). מטרת המהלך היא לחייב את קרנות הפנסיה ללכת לשוק הסחיר ולהגדיל את הנזילות בשוק זה.

 • מספר התחלות הבנייה הממוצע בשלושת הרבעונים הראשונים של 2019 עמד על 12,390 לעומת שלושת הרבעונים המקבילים ב-2018 אז נרשמו 12,830 התחלות בנייה. מדובר בירידה של 4.2% במספר התחלות הבנייה בשנת 2019. עוד עולה מהנתונים כי תל אביב מובילה את התחלות הבנייה בזכות המגדלים החדשים ופרויקטים של פינוי-בינוי.

 • בית המשפט ביטל את צו ההקפאה שהוציא נגד המשך הרצת אסדת הגז לויתן ונתן אור ירוק להמשך הפעלתה. האסדה, הממוקמת עשרה קילומטרים מחופי הארץ, מול חוף דור באזור עתלית, קיבלה אישור לפלוט חומרים מזהמים בתקופת ההרצה וזאת כדי להכניסה לפעולה באופן סדיר.

מדדים מובילים בישראל


ארה"ב

 • בית הנבחרים האמריקאי (שנמצא בשליטת הדמוקרטים) הצביע בעד הדחת נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ. בשלב זה, המשמעות המעשית היחידה של החלטת בית-הנבחרים היא ביושו בפומבי של הנשיא, וביטוי לשאיפת רוב המחוקקים להמיט עליו קלון. זאת מכיוון שבסנאט יש רוב רפובליקני שצפוי לחסום את המהלך.

 • פדקס, חברת השילוח, פרסמה דוחות חלשים שנפלו מהתחזיות וסיפקה צפי מאכזב לשנה הבאה, שנובע מ"חולשה משמעותית בפעילות הכלכלית בעולם, לצד עלייה בהוצאות השירות". עוד פורסם כי אמזון הענישה את פדקס על שירות איטי מדי בחגים והודיעה כי לא תאפשר למוכרי צד שלישי להשתמש בשירות השילוח היבשתי של פדקס בארה"ב. בעקבות הדיווחים צללה מניית החברה ב-10%.

 • בית הנבחרים האמריקאי אישר הסכם סחר חדש בין ארה"ב, קנדה ומקסיקו. ההסכם החדש מהדק את כללי מקום הייצור של חלקי רכבים (75% מהחלקים ייוצרו בצפון אמריקה), ומגדיל את הגישה של חקלאים אמריקאים לשוק החלב הקנדי. בגזרה סחר אחרת, הנשיא טראמפ אמר כי הייתה לו שיחה טובה מאוד עם נשיא סין, שי ג'ינפינג. הנשיא ציין כי סין כבר החלה ברכישות חקלאיות מארה"ב.

מדדים מובילים בארה"ב


שאר העולם

 • היצוא מיפן ירד בחודש נובמבר ב-7.9% בהשוואה שנתית. כמו כן, היבוא ליפן נפל ב-15.7% והגדיל את הגירעון המסחרי. במקביל, הבנק המרכזי ביפן הותיר את הריבית ללא שינוי אולם סיפק תחזית עגומה יותר מבעבר לגבי הייצור התעשייתי במדינה.

 • בורסות אירופה נסגרו בשיא, לאחר שהפרלמנט בבריטניה אישר בקריאה שנייה את הסכם הברקזיט של ראש הממשלה בוריס ג'ונסון. בכך נסללה הדרך לעזיבתה של בריטניה את האיחוד האירופי ב-31 בינואר 2020.

 • הבנק המרכזי בשוודיה העלה את הריבית לרמה של 0% ממינוס 0.25%, לאחר חמש שנים של ריבית שלילית. מהבנק נמסר כי "לאחר מספר שנים של צמיחה גבוהה והתקדמויות משמעותיות בשוק העבודה, הכלכלה השוודית נכנסה לשלב של צמיחה נמוכה יותר".

מטבעות וסחורות194 צפיות0תגובות
 • Facebook Social Icon
 • Instagram Social Icon
 • LinkedIn Social Icon
 • Twitter Social Icon

מוקד טלפוני לשירותכם*

 

פרסום זה אינו מהווה תחליף לשיווק השקעות כהגדרת המונח בחוק הסדרת העסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, התשנ"ה-1995 (להלן: "החוק" או "חוק הייעוץ") בידי בעל רישיון, על פי דין המתחשב בצרכים ובנתונים הייחודיים של כל אדם. אין באמור לעיל משום ייעוץ ו/או הצעה ו/או שידול ו/או הזמנה לרכוש (או למכור) את ניירות הערך ו/ או נכסים הפיננסים העשויים להיות נזכרים באתר ואין להסתמך על האמור לצורך ביצוע עסקאות כלשהן מכל מין וסוג שהוא. ברק בית השקעות (אינווסט) בע"מ (להלן: "ברק") משמשת כמנהל השקעות חיצוני לקרנות נאמנות שבניהול מנהל הקרן איילון קרנות נאמנות בע"מ - (להלן: "מנהל הקרן"). יובהר, כי אין באמור באתר כדי להוות הצעה לרכישת יחידות בקרנות. רכישת היחידות בקרנות היא רק בהסתמך על תשקיף הקרנות שבתוקף במועד הרכישה והדיווחים המידיים. אין לראות באמור באתר התחייבות להשגת תשואה כלשהי בעתיד. אין בתשואת הקרנות בעבר כדי להבטיח תשואה דומה בעתיד. 0- ללא חשיפה למניות 1- עד 10% חשיפה למניות בערך מוחלט 2- עד 30% חשיפה למניות בערך מוחלט 3- עד 50% חשיפה למניות בערך מוחלט  4- עד 120% חשיפה למניות בערך מוחלט. 5- עד 200% חשיפה למניות בערך מוחלט 6- מעל 200% חשיפה למניות בערך מוחלט. 0 – ללא חשיפה למט"ח A- עד 10% חשיפה למט"ח בערך מוחלט B- עד 30% חשיפה למט"ח בערך מוחלט  C- עד 50% חשיפה למט"ח בערך מוחלט   D - עד 120% חשיפה למט"ח בערך מוחלט E- עד 200% חשיפה למט"ח בערך מוחלט F- חשיפה למט"ח מעל 200% בערך מוחלט.  *מספר הטלפון הוא של ברק (אינווסט) בע"מ המשמשת כמנהל השקעות חיצוני לקרנות נאמנות בחברת איילון קרנות נאמנות בע"מ.