• barak invest

סיכום עולמי בשווקים

6-12 באוקטובר 2019

ישראל

 • ריבית בנק ישראל נותרה ללא שינוי ברמה של 0.25% בהתאם לצפי בשוק. הנגיד, פרופ' אמיר ירון, העריך שיהיה צורך להותיר את הריבית ברמתה למשך זמן ממושך או להפחיתה. בנוסף, מניחים בבנק ישראל כי הממשלה החדשה שתוקם תנקוט צעדים במטרה להקטין את הגירעון בשנת 2020.

 • משרד האוצר פירסם שהגירעון התקציבי נותר בפועל ברמה של 3.8 אחוזי תוצר זה החודש השלישי ברציפות. מתחילת השנה נמדד גירעון בסך 30.9 מיליארד שקלים לעומת גירעון בסך 17.7 מיליארד שקלים בתקופה המקבילה אשתקד.


מדדים מובילים בישראל


ארה"ב

 • בתחילת השבוע גורמים בכירים אותתו כי סין אינה מוכנה לדון בהסכם סחר רחב בעוד ממשל טראמפ שקל הטלת מגבלות על השקעות סיניות בארה"ב. אולם, ביום המסחר האחרון לשבוע, הודיעו שתי המעצמות כי הן הגיעו להסכם סחר חלקי שיביא להפוגה במלחמת הסחר ויניח את הקרקע לעסקה רחבה יותר. בשלב הראשון סין תרכוש מוצרים חקלאיים מארה"ב ב-50-40 מיליארד דולר, וארה"ב עתידה לוותר על חלק מהמכסים המוטלים על סין. השווקים הגיבו בזינוק של מעל 1% וסיימו את שבוע המסחר בעלייה. מניית אפל בלטה לחיוב וטיפסה לשיא כל הזמנים.

 • הבנק הפדרלי הודיע כי הוא חוזר להתערב בשוק האג"ח במטרה להעלות את רזרבות הבנקים. הפד' צפוי להתחיל לרכוש אגרות חוב אמריקאיות לטווחים הקצרים בהיקף של עד 60 מיליארד דולר והמהלך צפוי להימשך לפחות עד הרבעון השני ב-2020.

 • פרויקט המטבעות הדיגיטליים של פייסבוק, ליברה, סובל מנטישה המונית של חברות פיננסיות. שבוע לאחר שפייפאל הודיעה על כוונתה לנטוש את הפרויקט, ארבע חברות נוספות החליטו ללכת בעקבותיה, בהן: ויזה, איביי ומאסטרכארד. הרקע לעזיבה נובע מחששות רגולטוריים בתחום המסחר האלקטרוני.


מדדים מובילים בארה"בשאר העולם

 • בתחילת השבוע דווח כי המשא ומתן בין בריטניה לאיחוד האירופי, על הסכם ליציאה מוסכמת של הממלכה מהאיחוד (ברקזיט), הגיע למבוי סתום. בסוף השבוע שני הצדדים כבר הציגו אופטימיות ואמרו כי השיחות היו בונות ושניתן יהיה להגיע להסכם בסופו של לדבר. בתגובה להודעות האחרונות זינק הליש"ט מול הדולר ב-3.5% ביומיים.

 • בנק HSBC צפוי לקצץ 10,000 משרות במסגרת תהליך התייעלות. הבנק מצטרף למספר בנקים גדולים באירופה, בהם דויטשה בנק, סוסייטה ז'נרל וברקליס, אשר מקצצים בימים אלה אלפי משרות על רקע הריביות הנמוכות וההאטה הכלכלית, אשר מכבידים על רווחיהם.

 • ארגון ה-OECD מקדם בימים אלה הצעת חוק במטרה לייצר מערך מיסוי בינלאומי יציב לחברות טכנולוגיה בינלאומיות. השינויים צפויים לסתום את החורים דרכם הצליחו חברות כגוגל, אפל ואחרות להימנע מתשלום מס באירופה, ולפגוע במדינות שפועלות כמקלטי מס.

 • מחיר הנפט זינק השבוע ב-3.7% ברקע להודעת משרד ההגנה האמריקאי כי ארצות הברית תשלח כוחות צבא נרחבים וציוד צבאי רב לערב הסעודית. בנוסף, דווח על פיצוץ מכלית נפט איראנית ששטה בים האדום, לאחר שזו הופגזה בשני טילים.

מטבעות וסחורות51 צפיות0תגובות
 • Facebook Social Icon
 • Instagram Social Icon
 • LinkedIn Social Icon
 • Twitter Social Icon

מוקד טלפוני לשירותכם*

 

פרסום זה אינו מהווה תחליף לשיווק השקעות כהגדרת המונח בחוק הסדרת העסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, התשנ"ה-1995 (להלן: "החוק" או "חוק הייעוץ") בידי בעל רישיון, על פי דין המתחשב בצרכים ובנתונים הייחודיים של כל אדם. אין באמור לעיל משום ייעוץ ו/או הצעה ו/או שידול ו/או הזמנה לרכוש (או למכור) את ניירות הערך ו/ או נכסים הפיננסים העשויים להיות נזכרים באתר ואין להסתמך על האמור לצורך ביצוע עסקאות כלשהן מכל מין וסוג שהוא. ברק בית השקעות (אינווסט) בע"מ (להלן: "ברק") משמשת כמנהל השקעות חיצוני לקרנות נאמנות שבניהול מנהל הקרן איילון קרנות נאמנות בע"מ - (להלן: "מנהל הקרן"). יובהר, כי אין באמור באתר כדי להוות הצעה לרכישת יחידות בקרנות. רכישת היחידות בקרנות היא רק בהסתמך על תשקיף הקרנות שבתוקף במועד הרכישה והדיווחים המידיים. אין לראות באמור באתר התחייבות להשגת תשואה כלשהי בעתיד. אין בתשואת הקרנות בעבר כדי להבטיח תשואה דומה בעתיד. 0- ללא חשיפה למניות 1- עד 10% חשיפה למניות בערך מוחלט 2- עד 30% חשיפה למניות בערך מוחלט 3- עד 50% חשיפה למניות בערך מוחלט  4- עד 120% חשיפה למניות בערך מוחלט. 5- עד 200% חשיפה למניות בערך מוחלט 6- מעל 200% חשיפה למניות בערך מוחלט. 0 – ללא חשיפה למט"ח A- עד 10% חשיפה למט"ח בערך מוחלט B- עד 30% חשיפה למט"ח בערך מוחלט  C- עד 50% חשיפה למט"ח בערך מוחלט   D - עד 120% חשיפה למט"ח בערך מוחלט E- עד 200% חשיפה למט"ח בערך מוחלט F- חשיפה למט"ח מעל 200% בערך מוחלט.  *מספר הטלפון הוא של ברק (אינווסט) בע"מ המשמשת כמנהל השקעות חיצוני לקרנות נאמנות בחברת איילון קרנות נאמנות בע"מ.