top of page
  • תמונת הסופר/תbarak invest

סיכום עולמי בשווקים

27 באוקטובר - 2 בנובמבר 2019

ישראל

  • משרד האנרגיה העניק לרציו ואנרג'יאן רישיונות חדשים לחיפוש נפט באגן המזרחי של הים התיכון. מנכ"ל רציו אמר כי "באיזור קיים פוטנציאל רב למציאת מאגרי גז נוספים ואף פוטנציאל למציאת נפט. כולי תקווה שבבוא היום נוכל להכריז על תגליות חדשות לטובת אזרחי המדינה".

  • הפיקוח על הבנקים הציג השבוע את מהפכת התשלומים במשק. החל מיולי 2020 ייאסר על רשתות קמעונאיות גדולות לגהץ את כרטיס האשראי של הלקוחות. התשלום יבוצע בטכנולוגיה חכמה ומעל תשלום של 200 שקלים יהיה על הלקוח להזין קוד סודי, בדיוק כפי שנפוץ ברחבי אירופה. בכך נסללת הדרך לכניסתן לארץ של ענקיות התשלומים העולמיות והארנקים הדיגיטליים שלהן כמו גוגל פיי ואפל פיי.

  • השבוע התקיימה פגישה מיוחדת בין שר האוצר האמריקאי, סטיבן מנוצ'ין, לבין מריוס נכט ובכירים מקופת חולים כללית ובית החולים שיבא. הם בחנו הקמת שלוחה של מינהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) בישראל, אשר צפויה לזרז משמעותית תהליכים של אישורי טכנולוגיות ומכשור רפואי מקומיים לשימוש בעולם.


מדדים מובילים בישראל


ארה"ב

  • הבנק הפדרלי הוריד את הריבית בארה"ב ב-25 נק' בסיס לרמה של 1.5%-1.75%. מדובר בהורדת הריבית השלישית ברציפות בחודשים האחרונים. הפד' אותת כי הוא לא צפוי להמשיך בהורדות הריבית בתקופה הקרובה, ויו"ר הבנק, ג'רום פאואל, טען כי הפד' לא מתכנן לבצע העלאות ריבית אם לא תהיה קפיצה בלתי צפויה באינפלציה. במקביל, דוח התעסוקה הפתיע לחיוב והציג תוספת של 128 אלף משרות בחודש אוקטובר, מעל לציפיות האנליסטים.

  • אלפבית, החברה האם של גוגל, פירסמה דוחות מאכזבים לרבעון השלישי. החברה הציגה רווח נקי מתואם של 10.12 דולר למניה, לעומת תחזית האנליסטים לרווח של 12.42 דולר למניה. עוד במגזר הטכנולוגיה, פייסבוק, למרות החקירות והשערוריות, הציגה גידול חד מהצפוי ברווחים ובהכנסות. בנוסף, אפל עקפה את התחזיות לרבעון השלישי ורשמה רווח נקי של 3.05 דולר למניה על הכנסות של 64 מיליארד דולר.


מדדים מובילים בארה"ב


שאר העולם

  • האיחוד האירופי הסכים לדחות את מועד הפרישה המתוכנן של בריטניה בשלושה חודשים, על רקע חוסר היכולת של הממשלה הבריטית להעביר בפרלמנט את הסכם הפרישה שגובש. תאריך הפרישה החדש יהיה ה-31 בינואר 2020, אולם בריטניה תוכל לפרוש מהאיחוד עוד לפני כן, אם תאשר הסכם כלשהו בבית הנבחרים.

  • בורסות אירופה נסגרו בשיא של 22 חודשים בהובלת מניות יצרניות המכוניות, לאחר דיווחים כי חברות פיאט-קרייזלר ופז'ו נמצאות בשיחות לגבי מיזוג אפשרי. יחד עם זאת, מניות הבנקים ירדו השבוע בעקבות דוחות כספיים מאכזבים של HSBC הבריטי, דויטשה בנק הגרמני וסנטנדר הספרדי וכן תחזית מאכזבת של קרדיט סוויס השוויצרי.

  • בנק ההשקעות גולדמן זאקס צופה שמחיר חבית נפט מסוג ברנט לא ישתנה מהותית בשנת 2020 ומחירו יישאר סביב ה-60 דולר לחבית. כמו-כן, סוכנות האנרגיה הבינלאומית העריכה כי שוק האנרגיה צפוי לסבול מעודף היצע בשנה הבאה, ובתוך כך קיצצה את תחזית הביקוש לנפט ב-100 אלף חביות ליום .

  • המכירות הקמעונאיות ביפן עלו בספטמבר ב-9.1% לעומת התקופה המקבילה אשתקד, ומעבר לציפיות האנליסטים שעמדו על צמיחה של 6.9%.

מטבעות וסחורות


232 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page