• barak invest

סיכום עולמי בשווקים

27 באוקטובר - 2 בנובמבר 2019

ישראל

 • משרד האנרגיה העניק לרציו ואנרג'יאן רישיונות חדשים לחיפוש נפט באגן המזרחי של הים התיכון. מנכ"ל רציו אמר כי "באיזור קיים פוטנציאל רב למציאת מאגרי גז נוספים ואף פוטנציאל למציאת נפט. כולי תקווה שבבוא היום נוכל להכריז על תגליות חדשות לטובת אזרחי המדינה".

 • הפיקוח על הבנקים הציג השבוע את מהפכת התשלומים במשק. החל מיולי 2020 ייאסר על רשתות קמעונאיות גדולות לגהץ את כרטיס האשראי של הלקוחות. התשלום יבוצע בטכנולוגיה חכמה ומעל תשלום של 200 שקלים יהיה על הלקוח להזין קוד סודי, בדיוק כפי שנפוץ ברחבי אירופה. בכך נסללת הדרך לכניסתן לארץ של ענקיות התשלומים העולמיות והארנקים הדיגיטליים שלהן כמו גוגל פיי ואפל פיי.

 • השבוע התקיימה פגישה מיוחדת בין שר האוצר האמריקאי, סטיבן מנוצ'ין, לבין מריוס נכט ובכירים מקופת חולים כללית ובית החולים שיבא. הם בחנו הקמת שלוחה של מינהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) בישראל, אשר צפויה לזרז משמעותית תהליכים של אישורי טכנולוגיות ומכשור רפואי מקומיים לשימוש בעולם.


מדדים מובילים בישראל


ארה"ב

 • הבנק הפדרלי הוריד את הריבית בארה"ב ב-25 נק' בסיס לרמה של 1.5%-1.75%. מדובר בהורדת הריבית השלישית ברציפות בחודשים האחרונים. הפד' אותת כי הוא לא צפוי להמשיך בהורדות הריבית בתקופה הקרובה, ויו"ר הבנק, ג'רום פאואל, טען כי הפד' לא מתכנן לבצע העלאות ריבית אם לא תהיה קפיצה בלתי צפויה באינפלציה. במקביל, דוח התעסוקה הפתיע לחיוב והציג תוספת של 128 אלף משרות בחודש אוקטובר, מעל לציפיות האנליסטים.

 • אלפבית, החברה האם של גוגל, פירסמה דוחות מאכזבים לרבעון השלישי. החברה הציגה רווח נקי מתואם של 10.12 דולר למניה, לעומת תחזית האנליסטים לרווח של 12.42 דולר למניה. עוד במגזר הטכנולוגיה, פייסבוק, למרות החקירות והשערוריות, הציגה גידול חד מהצפוי ברווחים ובהכנסות. בנוסף, אפל עקפה את התחזיות לרבעון השלישי ורשמה רווח נקי של 3.05 דולר למניה על הכנסות של 64 מיליארד דולר.


מדדים מובילים בארה"ב


שאר העולם

 • האיחוד האירופי הסכים לדחות את מועד הפרישה המתוכנן של בריטניה בשלושה חודשים, על רקע חוסר היכולת של הממשלה הבריטית להעביר בפרלמנט את הסכם הפרישה שגובש. תאריך הפרישה החדש יהיה ה-31 בינואר 2020, אולם בריטניה תוכל לפרוש מהאיחוד עוד לפני כן, אם תאשר הסכם כלשהו בבית הנבחרים.

 • בורסות אירופה נסגרו בשיא של 22 חודשים בהובלת מניות יצרניות המכוניות, לאחר דיווחים כי חברות פיאט-קרייזלר ופז'ו נמצאות בשיחות לגבי מיזוג אפשרי. יחד עם זאת, מניות הבנקים ירדו השבוע בעקבות דוחות כספיים מאכזבים של HSBC הבריטי, דויטשה בנק הגרמני וסנטנדר הספרדי וכן תחזית מאכזבת של קרדיט סוויס השוויצרי.

 • בנק ההשקעות גולדמן זאקס צופה שמחיר חבית נפט מסוג ברנט לא ישתנה מהותית בשנת 2020 ומחירו יישאר סביב ה-60 דולר לחבית. כמו-כן, סוכנות האנרגיה הבינלאומית העריכה כי שוק האנרגיה צפוי לסבול מעודף היצע בשנה הבאה, ובתוך כך קיצצה את תחזית הביקוש לנפט ב-100 אלף חביות ליום .

 • המכירות הקמעונאיות ביפן עלו בספטמבר ב-9.1% לעומת התקופה המקבילה אשתקד, ומעבר לציפיות האנליסטים שעמדו על צמיחה של 6.9%.

מטבעות וסחורות


227 צפיות0תגובות
 • Facebook Social Icon
 • Instagram Social Icon
 • LinkedIn Social Icon
 • Twitter Social Icon

מוקד טלפוני לשירותכם*

 

פרסום זה אינו מהווה תחליף לשיווק השקעות כהגדרת המונח בחוק הסדרת העסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, התשנ"ה-1995 (להלן: "החוק" או "חוק הייעוץ") בידי בעל רישיון, על פי דין המתחשב בצרכים ובנתונים הייחודיים של כל אדם. אין באמור לעיל משום ייעוץ ו/או הצעה ו/או שידול ו/או הזמנה לרכוש (או למכור) את ניירות הערך ו/ או נכסים הפיננסים העשויים להיות נזכרים באתר ואין להסתמך על האמור לצורך ביצוע עסקאות כלשהן מכל מין וסוג שהוא. ברק בית השקעות (אינווסט) בע"מ (להלן: "ברק") משמשת כמנהל השקעות חיצוני לקרנות נאמנות שבניהול מנהל הקרן איילון קרנות נאמנות בע"מ - (להלן: "מנהל הקרן"). יובהר, כי אין באמור באתר כדי להוות הצעה לרכישת יחידות בקרנות. רכישת היחידות בקרנות היא רק בהסתמך על תשקיף הקרנות שבתוקף במועד הרכישה והדיווחים המידיים. אין לראות באמור באתר התחייבות להשגת תשואה כלשהי בעתיד. אין בתשואת הקרנות בעבר כדי להבטיח תשואה דומה בעתיד. 0- ללא חשיפה למניות 1- עד 10% חשיפה למניות בערך מוחלט 2- עד 30% חשיפה למניות בערך מוחלט 3- עד 50% חשיפה למניות בערך מוחלט  4- עד 120% חשיפה למניות בערך מוחלט. 5- עד 200% חשיפה למניות בערך מוחלט 6- מעל 200% חשיפה למניות בערך מוחלט. 0 – ללא חשיפה למט"ח A- עד 10% חשיפה למט"ח בערך מוחלט B- עד 30% חשיפה למט"ח בערך מוחלט  C- עד 50% חשיפה למט"ח בערך מוחלט   D - עד 120% חשיפה למט"ח בערך מוחלט E- עד 200% חשיפה למט"ח בערך מוחלט F- חשיפה למט"ח מעל 200% בערך מוחלט.  *מספר הטלפון הוא של ברק (אינווסט) בע"מ המשמשת כמנהל השקעות חיצוני לקרנות נאמנות בחברת איילון קרנות נאמנות בע"מ.