• barak invest

סיכום עולמי בשווקים

17-23 בנובמבר 2019

ישראל

 • התוצר הלאומי הגולמי (התמ"ג) צמח ברבעון השלישי של 2019 בקצב של 4.1%, מעל לתחזיות המוקדמות. מהנתונים עולה כי הצריכה הפרטית צמחה ברבעון השלישי בקצב שנתי של 2.8%, והצריכה הציבורית בקצב של 4.2%. יחד עם זאת, מגמת הירידה בהשקעות בנכסים קבועים הוחמרה, לצד ירידה ביצוא.

 • מוד'יס, חברת דירוג האשראי הבינלאומי, אישררה את תחזית דירוג האשראי החיובית של מדינת ישראל. החברה הדגישה את חוסנו של המשק הישראלי ואת העמידות הגבוהה שהפגין באירועים כמו סכסוכים צבאיים, מחאות חברתיות ומשברים גלובליים. ברקע לכתבי האישום שהוגשו נגד רה"מ בנימין נתניהו והסיכוי הממשי לבחירות בפעם השלישית תוך שנה, מוד'יס מדווחת כי הצמיחה הכלכלית של ישראל עלתה על מרבית המדינות המתועשות המתקדמות האחרות בעשור האחרון בזכות ייצוא היי-טק וכלכלה מגוונת.


מדדים מובילים בישראל


ארה"ב

 • השבוע פורסמו נתונים מקרו-כלכליים חזקים בארה"ב: מדד בטחון הצרכנים טיפס לרמתו הגבוהה מזה ארבעה חודשים, ומגזר הייצור הציג את הצמיחה החדה ביותר מזה שבעה חודשים. בנוסף, המכירות של בתים קיימים בארה"ב צמחו באוקטובר על רקע ירידה בריבית המשכנתאות. מנגד, מספר תביעות האבטלה הראשונות עמד על 227 אלף, שיא של חמישה חודשים.

 • נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, אמר בראיון לערוץ פוקס ניוז כי ארה"ב קרובה מאוד להסכם עם סין. עם זאת, חוסר הודאות סביב מועד החתימה על ההסכם החלקי גררה את שוק המניות בארה"ב לירידה שבועית ראשונה מזה שבעה שבועות. בנוסף, הממשל האמריקאי עידכן כי הפסיק לסבסד קניית ציוד מ-וואווי, ואף מתכנן להרחיב את האיסור לחברות סיניות נוספות. וואווי מצידה הכחישה כי הציוד שלה מאפשר לממשלה הסינית לרגל אחר אמריקאים.

מדדים מובילים בארה"ב


שאר העולם

 • בורסות אירופה הציגו שבוע שלילי ראשון מזה שבעה שבועות, וזאת ברקע להודעתה של יצרנית הפלדה הענקית, טאטה סטיל, כי בכוונתה לקצץ 3,000 משרות ברחבי אירופה כדי להפחית את העלויות. לטענת החברה, הביקוש לפלדה באיחוד האירופי מדשדש. במקביל פורסם כי מכירות המכוניות החדשות באיחוד האירופי נפלו ב-0.7% בעשרת החודשים הראשונים של 2019.

 • הנפט סיים את שבוע המסחר בירידה של 1.5% לאחר שבוע תנודתי. בתחילת השבוע עוד זינק הנפט לאחר שמשרד האנרגיה האמריקאי מסר כי מלאי הנפט הגולמי גדל בשיעור מתון מהצפוי. הודעה נוספת שהשפיעה על המחיר לחבית הגיעה מצד אופ"ק ויצואניות נפט מובילות נוספות (בהן רוסיה), אשר דיווחו כי בכוונתן להאריך את הסכם קיצוץ התפוקה.

 • הבנק המרכזי בסין הודיע שיפעל במלוא כוחו כדי לעצור את המסחר במטבעות קריפטוגרפיים. ההודעה המפתיעה מגיעה לאחר שרק בחודש שעבר הבנק המרכזי בשנגחאי בירך על טכנולוגיית הבלוקצ'יין. בתגובה לדיווח, הביטקוין צלל כ-13% השבוע אל מתחת ל-7,000$.


מטבעות וסחורות


40 צפיות0תגובות
 • Facebook Social Icon
 • Instagram Social Icon
 • LinkedIn Social Icon
 • Twitter Social Icon

מוקד טלפוני לשירותכם*

 

פרסום זה אינו מהווה תחליף לשיווק השקעות כהגדרת המונח בחוק הסדרת העסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, התשנ"ה-1995 (להלן: "החוק" או "חוק הייעוץ") בידי בעל רישיון, על פי דין המתחשב בצרכים ובנתונים הייחודיים של כל אדם. אין באמור לעיל משום ייעוץ ו/או הצעה ו/או שידול ו/או הזמנה לרכוש (או למכור) את ניירות הערך ו/ או נכסים הפיננסים העשויים להיות נזכרים באתר ואין להסתמך על האמור לצורך ביצוע עסקאות כלשהן מכל מין וסוג שהוא. ברק בית השקעות (אינווסט) בע"מ (להלן: "ברק") משמשת כמנהל השקעות חיצוני לקרנות נאמנות שבניהול מנהל הקרן איילון קרנות נאמנות בע"מ - (להלן: "מנהל הקרן"). יובהר, כי אין באמור באתר כדי להוות הצעה לרכישת יחידות בקרנות. רכישת היחידות בקרנות היא רק בהסתמך על תשקיף הקרנות שבתוקף במועד הרכישה והדיווחים המידיים. אין לראות באמור באתר התחייבות להשגת תשואה כלשהי בעתיד. אין בתשואת הקרנות בעבר כדי להבטיח תשואה דומה בעתיד. 0- ללא חשיפה למניות 1- עד 10% חשיפה למניות בערך מוחלט 2- עד 30% חשיפה למניות בערך מוחלט 3- עד 50% חשיפה למניות בערך מוחלט  4- עד 120% חשיפה למניות בערך מוחלט. 5- עד 200% חשיפה למניות בערך מוחלט 6- מעל 200% חשיפה למניות בערך מוחלט. 0 – ללא חשיפה למט"ח A- עד 10% חשיפה למט"ח בערך מוחלט B- עד 30% חשיפה למט"ח בערך מוחלט  C- עד 50% חשיפה למט"ח בערך מוחלט   D - עד 120% חשיפה למט"ח בערך מוחלט E- עד 200% חשיפה למט"ח בערך מוחלט F- חשיפה למט"ח מעל 200% בערך מוחלט.  *מספר הטלפון הוא של ברק (אינווסט) בע"מ המשמשת כמנהל השקעות חיצוני לקרנות נאמנות בחברת איילון קרנות נאמנות בע"מ.