• barak invest

סיכום עולמי בשווקים

5-11 בינואר 2020

ישראל

 • שתי הסערות שפקדו את המדינה בשבוע האחרון גרמו לנזקים כבדים של לפחות שני מיליארד שקלים. כ-25 אלף מכוניות נפגעו בעקבות כמויות הגשם החריגות, וחברות הביטוח מצפות לגל חסר תקדים של תביעות.

 • משה כחלון, שר האוצר, פורש מהחיים הפוליטיים. כחלון הודיע להנהלת סיעת הליכוד כי אינו מעוניין להופיע ברשימה בבחירות הקרובות ובכוונתו להקדיש את זמנו למשפחתו. כחלון כיהן כשר אוצר משנת 2015, והביקורת כלפיו התרכזה בעיקר בגירעון החריג מתקציב המדינה. כעת לא ידוע מה יהיה עתידה של תוכנית הדגל שהוביל, "מחיר למשתכן", כשלאחרונה דווח על אלפי משפחות שויתרו על זכייתן.

 • דירקטוריון בנק הפועלים אישר תוכנית פרישה מרצון של 900 מעובדי הבנק. במקביל, אישר הבנק הסכם שכר חדש במסגרתו העובדים יקבלו תוספת שכר שנתית של 3.7% בממוצע לאורך שלוש השנים הקרובות, בתוספת מענק חד פעמי. בכך מגיע לסיומו סכסוך העובדים עליו הכריזה ההסתדרות ב-15 בדצמבר אשתקד.

מדדים מובילים בישראל


ארה"ב

 • ארה"ב הטילה סנקציות חדשות על איראן, אשר כוללות מגבלות על 17 חברות איראניות, בעיקר מתחום המתכות והבנייה. כמו-כן, הוטלו סנקציות על מספר בכירים איראניים. בעקבות הדיווח נסגרו בורסות וול-סטריט בירידות, אולם עלו בסיכום שבועי, כשמדד הדאו ג'ונס פרץ לראשונה בתולדותיו את שער 29,000 נקודות ומניית אפל טיפסה לשיא כל הזמנים עם שווי שוק של 1.4 טריליון דולר.

 • 202 אלף משרות נוספו למגזר הפרטי בארה"ב בדצמבר 2019, הזינוק החד ביותר מזה שמונה חודשים, והרבה מעל לתחזיות הכלכלנים לגידול של 150 אלף משרות. מנגד, דו"ח התעסוקה לחודש דצמבר איכזב עם תוספת של 145 אלף משרות בלבד, כאשר גם השכר וגם מספר שעות העבודה היו מתחת לצפי המוקדם.

מדדים מובילים בארה"ב


שאר העולם

 • האינפלציה בגוש היורו עלתה בדצמבר בקצב שנתי של 1.3%, בעיקר בשל עלייה במחירי המזון (2%), ובשל עלייה של 1.8% במחירי השירותים. בנוסף, הוצאות הצרכנים עלו בחודש דצמבר ב-1% לעומת נובמבר. מדובר בנתונים שמעודדים את מקבלי ההחלטות בבנק המרכזי של אירופה, שמנסים להגיע ליעד אינפלציה של 2%.

 • נגיד הבנק המרכזי של בריטניה אותת על הורדת ריבית אפשרית, במקרה בו לא יתקבלו סימנים על גידול ביצירת מקומות עבודה ועלייה בשכר. עוד נמסר מהבנק כי קיימת חולשה הכלכלית במדינה על רקע חוסר הוודאות סביב היציאה של בריטניה מהאיחוד האירופי.

 • ממשלת סין הודיעה כי סגן הנשיא, ליו הי, יטוס בשבוע הבא לוושינגטון כדי לחתום על השלב הראשון בהסכם הסחר עם ארה"ב.

 • טקטס מקורי של הביטלס, שנכתב על ידי ג'ורג' האריסון ורינגו סטאר בשנת 1968, "While my guitar gently weeps", עומד למכירה פומבית. המחיר המבוקש הוא 195 אלף דולר אולם ההערכות הן שהשיר ישיג מחיר הרבה יותר גבוה.

מטבעות וסחורות

59 צפיות0תגובות
 • Facebook Social Icon
 • Instagram Social Icon
 • LinkedIn Social Icon
 • Twitter Social Icon

מוקד טלפוני לשירותכם*

 

פרסום זה אינו מהווה תחליף לשיווק השקעות כהגדרת המונח בחוק הסדרת העסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, התשנ"ה-1995 (להלן: "החוק" או "חוק הייעוץ") בידי בעל רישיון, על פי דין המתחשב בצרכים ובנתונים הייחודיים של כל אדם. אין באמור לעיל משום ייעוץ ו/או הצעה ו/או שידול ו/או הזמנה לרכוש (או למכור) את ניירות הערך ו/ או נכסים הפיננסים העשויים להיות נזכרים באתר ואין להסתמך על האמור לצורך ביצוע עסקאות כלשהן מכל מין וסוג שהוא. ברק בית השקעות (אינווסט) בע"מ (להלן: "ברק") משמשת כמנהל השקעות חיצוני לקרנות נאמנות שבניהול מנהל הקרן איילון קרנות נאמנות בע"מ - (להלן: "מנהל הקרן"). יובהר, כי אין באמור באתר כדי להוות הצעה לרכישת יחידות בקרנות. רכישת היחידות בקרנות היא רק בהסתמך על תשקיף הקרנות שבתוקף במועד הרכישה והדיווחים המידיים. אין לראות באמור באתר התחייבות להשגת תשואה כלשהי בעתיד. אין בתשואת הקרנות בעבר כדי להבטיח תשואה דומה בעתיד. 0- ללא חשיפה למניות 1- עד 10% חשיפה למניות בערך מוחלט 2- עד 30% חשיפה למניות בערך מוחלט 3- עד 50% חשיפה למניות בערך מוחלט  4- עד 120% חשיפה למניות בערך מוחלט. 5- עד 200% חשיפה למניות בערך מוחלט 6- מעל 200% חשיפה למניות בערך מוחלט. 0 – ללא חשיפה למט"ח A- עד 10% חשיפה למט"ח בערך מוחלט B- עד 30% חשיפה למט"ח בערך מוחלט  C- עד 50% חשיפה למט"ח בערך מוחלט   D - עד 120% חשיפה למט"ח בערך מוחלט E- עד 200% חשיפה למט"ח בערך מוחלט F- חשיפה למט"ח מעל 200% בערך מוחלט.  *מספר הטלפון הוא של ברק (אינווסט) בע"מ המשמשת כמנהל השקעות חיצוני לקרנות נאמנות בחברת איילון קרנות נאמנות בע"מ.