top of page
  • תמונת הסופר/תbarak invest

סיכום עולמי בשווקים

20-26 באוקטובר 2019

ישראל

  • חברת טבע דיווחה כי הגיעה להסדר פשרה בפרשת משככי הכאבים. במסגרת ההסכם, החברה תתרום תרופה לטיפול בהתמכרות לאופיואידים למשך עשור בשווי מוערך של 23 מיליארד דולר. כמו כן, טבע תספק גם תשלום מזומן של עד 250 מיליון דולר. בעקבות הדיווח זינקה מניית החברה כ-15% ותשואות אגרות החוב ירדו בחדות נוכח אופטימיות המשקיעים כי החברה תעמוד בהתחייבויותיה בעשור הבא.

  • שעון הקיץ, שהסתיים השבוע והופעל השנה בישראל לראשונה שלא במקביל לאיחוד האירופי, תרם למשק 350 מיליון שקלים. לפי הערכות משרד האוצר, הפדיון היומי עלה ב-15% לעומת שעון החורף, בעיקר בשל הגידול בצריכה הפרטית. כמו כן, שעת האור הנוספת תרמה לירידה במספר תאונות הדרכים אשר חסכו מיליוני שקלים של טיפול רפואי ונזקים לכלי הרכב.

  • דוח העושר של משקי הבית בעולם הצביע כי בישראל חיים כ-131 אלף בוגרים בעלי הון של מיליון דולר ומעלה. עוד פורסם כי בחישוב בלתי תלוי למחצית הראשונה של 2019 נמצאת ישראל במקום ה-23 ברשימת המדינות עם מספר המיליונרים הגדול ביותר.


מדדים מובילים בישראל


ארה"ב

  • הגירעון בתקציב האוצר בארה"ב התרחב לכמעט טריליון דולר בשנת התקציב האחרונה, רמתו הגבוהה ביותר מאז 2012, לאחר שהנשיא דונלד טראמפ הנמיך מסים והגדיל את הוצאות הממשל. מדובר בסכום שווה ערך ל-4.6% מהתוצר המקומי הגולמי. בד בבד, בורסות וול סטריט נסגרו במרחק נגיעה מרמתן הגבוהה מעולם על רקע דיווחים על התקדמות בשיחות הסחר בין ארה"ב לסין, ובעקבות דוחות רבעוניים חזקים של ענקית השבבים אינטל.

  • הניו יורק טיימס דיווח כי ממשל טראמפ נערך לפתיחת ההליכים הרשמיים לפרישתה של ארה"ב מהסכם האקלים שנחתם בפריז, אשר נועד להגביל את ההתחממות הגלובלית. ארה"ב תתחיל את הליך הפרישה ב-4 בנובמבר, עם הגשת הודעה כתובה לאו"ם. הפרישה תיכנס לתוקף רק שנה מאוחר יותר וצפויה לרכז עניין בבחירות לנשיאות ארה"ב.


מדדים מובילים בארה"ב


שאר העולם

  • הבנק המרכזי של אירופה הותיר את הריבית ללא שינוי. נשיא הבנק, מריו דראגי, הודיע כי הריבית תישאר ברמתה הנוכחית או נמוכה יותר עד שיהיו עדויות חזקות לעליית מחירים. מדובר בריבית של 0% על היורו, ומינוס 0.5% על הפיקדונות. בנוסף, הבנק יחדש בחודש הבא את תוכנית רכישות האג"ח הממשלתי (הקלה כמותית) בהיקף של 20 מיליארד יורו בחודש.

  • קרן המטבע הבינלאומית הורידה את תחזית הצמיחה לכל מזרח אסיה. המזרח הרחוק מהווה כשני שליש מהצמיחה העולמית, אך בשל חוסר הוודאות במדיניות הכלכלית הגלובלית, הצפי לצמיחה עומד על 5% בלבד לרבעון האחרון של 2019 ו-5.1% ברבעון הראשון של 2020. מדובר בהפחתה של 0.3% ו-0.4% בהתאמה ביחס לתחזיות הקודמות. בנוסף, קרן המטבע צופה כי ההאטה תגביר את מעבר המשקיעים לנכסים בטוחים, דוגמת הזהב.

  • המטבע הוירטואלי הגדול בעולם, ביטקוין, ירד השבוע לשער 7,500 דולר - רמתו הנמוכה מאז חודש מאי. הירידות הגיעו בעקבות החשש שהעוינות כלפי פרויקט הליברה של פייסבוק תפגע גם במעמדו של הביטקוין. אולם הדרמה בשוק הקריפטו נמשכה בסוף השבוע כאשר המטבע זינק ב-25% לאחר שנשיא סין, שי ג'ינפינג, הדגיש את החשיבות באפשרויות הגלומות בטכנולוגיית הבלוקצ'יין ונתן זריקת מרץ למשקיעים.


מטבעות וסחורות


62 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comentários


bottom of page